Surxondaryoda vatanparvarlik festivali bo‘lib o‘tdi
Kuni kecha Milliy gvardiya Surxondaryo viloyati bo'yicha boshqarmasi, Milliy gvardiya Qorabayir otlari mahorati maktabi hamda Chavandozlar maktabi hamkorligida vatanparvarlik festivli bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirda ot sportining to'siqlardan sakrash, ot ustida kurash, jamoaviy uloq-ko‘pkari, kamondan otish, armrestling, shaxmat-shashka, stol tennisi va milliy o'yinlarimiz bo'lgan arqon tortish, tosh ko‘tarish bo‘yicha musobaqalar tashkillashtirildi.
Shunigdek tadbirda yoshlar uchun harbiy qurol-aslaha va harbiy teknikalar ko‘rgazmalari, harbiy xizmatchilarning qo‘l jangi chiqishlari hamda iqtidorli o‘g‘il-qizlarning musiqa va san’atdagi ijrochilik mahoratlari tadbir qatnashchilarida katta taassurot qoldirdi.
Yakunda festival doirasida tashkil etilgan musobaqalarda g‘oliblikni qo‘lga kiritgan yoshlarga tashkilotchilar tomonidan diplom, medal va esdalik sovg‘alari topshirildi.

В Сурхандарьинской области прошел патриотический фестиваль
Вчера состоялся патриотический праздник, организованный Управлением Национальной гвардии по Сурхандарьинской области, Карабайрской школой конного мастерства и "Школой наездников" Национальной гвардии.
В рамках мероприятия были проведены соревнования по конным видам спорта, таким как конкур, конная борьба, улок-купкари, стрельба из лука, армрестлинг, шахматы и шашки, настольный теннис, а также по таким традиционным национальным видам спорта, как перетягивание каната и поднятие камней.
Неизгладимое впечатление произвели на участников мероприятия выставка военной техники и оружия, показательные выступления военнослужащих по рукопашному бою, а также выступления талантливых юношей и девушек, исполнивших песни и танцы.
В завершение организаторы вручили дипломы, медали и памятные подарки победителям состязаний, организованных в рамках фестиваля.